NIEODKRYTE ZASOBY

Ilość zasobów nie odkrytych oszacowano przez ekstrapolatację obszarów obecnie eksplo­atowanych. Na kuli ziemskiej bowiem znajdu­je się wiele innych miejsc słabo rozpoznanych gdzie być może uda się dokonać dalszych od­kryć (szelfy Morza Arktycznego, obszar Chin, Australia, Ocean Atlantycki, rejon An­tarktydy, Zatoka Tajlandzka, delta Mekongu i inne).Wg obecnego rozeznania, największe zasoby gazu ziemnego pozostającego do odkrycia znajdują się w Zachodniej Syberii (około 60 • •1012 Nm3), perspektywy pozostałych krajów świata są znacznie skromniejsze (łącznie oko­ło 68 • lOi2 Nm3).Jednak wiercenia na świecie nie osiągnęły jeszcze półmetka. Do dnia 1.01.1978 r. w Stanach Zjednoczonych wykonano ogółem około 2,6 miliona odwiertów na obszarze mniejszym niż 5 min km2. Natomiast w pozostałych rejonach świata odwiercono tylko 860 tysięcy otworów. Wynika z tego, że 75% wszystkich wykonanych odwiertów znajduje się na obszarze wynoszącym tylko 7% po­wierzchni nadającej się do poszukiwań. Obra­zuje to możliwość dalszych odkryć i ewentu­alną korektę wielkości ostatecznych zasobów gazu.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Drążenie foremników