PONAD POŁOWA ŚWIATOWYCH ZASOBÓW

Znajduje się tu około 60% światowych zasobów ropy pozostającej do wydobycia, co stanowi 85% odkrytych zasobów własnych. Na Bliskim Wschodzie największym potentatem jest Arabia Saudyjska, która tylko w 10% na­ruszyła dotychczas swoje zasoby, stanowiące blisko 30% zasobów światowych. Poza Bliskim Wschodem pozostaje około 40% zosobów odkrytej i jeszcze nie wydoby­tej ropy, z czego najwięcej, tj. około 17% przypada na kontynent amerykański. Zwraca uwagę, że jedynie na terenie Ameryki ilość ropy pozostająca do wydobycia (około 20 mld t) jest mniejsza od ilości ropy, która już została wydobyta (prawie 24 mld t).Jak wynika z podanych zestawień, zasoby gazu ziemnego również nie są rozłożone rów­nomiernie, chociaż mniej jest na świecie kra­jów zupełnie pozbawionych gazu.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.