KLASYFIKACJA DOCHODÓW I PRZYCHODÓW

W najprostszy, jednowymiarowy sposób skonstruowana jest klasyfika­cja przychodów i rozchodów. Są one klasyfikowane wyłącznie według pa­ragrafów, określających charakter (rodzaj) przychodu lub rozchodu. Nume­ry przyporządkowano poszczególnym rodzajom przychodów i rozchodów raczej przypadkowo, nie próbując wyodrębniać klasyfikacyjnie większych grup przychodów i rozchodów. Klasyfikacja dochodów i wydatków według części budżetowych sto­sowana jest wyłącznie w budżecie państwa. Klasyfikacja ta oparta jest na kryterium administracyjnym — za część budżetową uważa się segment planu dochodów i wydatków budżetu państwa, za którego realizację od­powiada jeden organ władzy publicznej lub kierownik państwowej jed­nostki sektora finansów publicznych. 

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.