KLASYFIKACJA WYDATKÓW STRUKTURALNYCH

Wydatkami strukturalnymi nazywa się wydatki na zadania, które mogą być dofinansowane ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych w budże­cie UE na politykę strukturalną, czyli na przedsięwzięcia mające na celu umocnienie spójności gospodarczej i społecznej. Pod pojęciem spójności gospodarczej i społecznej rozumie się przy tym zmniejszanie dysproporcji w poziomie rozwoju między krajami członkowskimi UE i regionami w po­szczególnych państwach. Dla lat 2000-2006 za podstawowe cele tej polity­ki uznano: wspieranie rozwoju i dostosowania strukturalnego regionów opóź­nionych w rozwoju (Cel 1);wspieranie gospodarczej i społecznej konwersji obszarów stojących w obliczu problemów strukturalnych (Cel 2);wspieranie dostosowania i modernizacji polityk i systemów kształ­cenia, szkolenia i zatrudnienia (Cel 3).

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.