KONFLIKTY I STRATY

Już kryzys sueski w 1956 r. wykazał, do czego może doprowadzić ograniczenie dostaw ropy. Następnie konflikt arabsko-izraelski w 1967 r. i zamknięcie Kanału Sueskiego zapo­czątkowały poważne trudności gospodarcze nie tylko wielkich towarzystw naftowych, lecz także przedsiębiorstw średniej wielkości.’ Pań­stwa arabskie produkujące ropę nie były jed­nak wówczas zdolne do wspólnego działania i dlatego świat kapitalistyczny potrafił dość szybko zażegnać konflikt nie ponosząc zbyt wielkich strat. Spór między Izraelem i pań­stwami arabskimi jesienią 1973 r. zastał blok państw arabskich już bardziej zjednoczony i dlatego kryzys naftowy nastąpił wtedy ze wszystkimi jego konsekwencjami. Ogranicze­nie wydobycia oraz zakaz eksportu tego su­rowca do Stanów Zjednoczonych i Holandii zapoczątkowały narastanie trudności, które stały się przyczyną kolejnych krachów.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.