NAJZASOBNIEJSZE OBSZARY

Najzasobniejsze obszary roponośne występu­ją na świecie w czterech rozległych rejonach: rejon Zatoki Perskiej obejmujący pola naftowe Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Iraku, Iranu oraz emiratów arabskich,rejon Zatoki Meksykańskiej i Morza Ka­raibskiego obejmujący Teksas i Luizjanę, ni­zinę nadzatokową w Meksyku oraz obszary roponośne Wenezueli i Kolumbii,tereny roponośne ZSRR w rejonie Morza Kaspijskiego, obszary od Wołgi do Uralu oraz tereny Syberii Zachodniej,rejon Sahary, odkryty w latach pięć­dziesiątych, obejmujący złoża Libii i Algierii oraz rejon delty Nigru.Szczegółowe dane dotyczące rozmieszczenia odkrytych zasobów ropy naftowej wg stanu na dzień 1.01.1979 r. przedstawiono w ta­beli .Dane zamieszczone w tabeli potwierdza­ją to, o czym już była mowa, że żaden rejon świata nie może konkurować z Bliskim Wscho­dem.

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.