PODSTAWOWY WARUNEK DALSZEGO ROZWOJU

Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie co najmniej 40—50% całej wyprodu­kowanej energii przepada bezużytecznie z różnych przyczyn, a przede wszystkim w wy­niku niskiej sprawności urządzeń, maszyn, silników. Podstawowym warunkiem dalszego rozwo­ju ludzkości jest zmniejszenie tych strat, a także konieczność znalezienia nowej techni­ki i technologii produkcji energii. Zwracał na to uwagę na IX Światowym Kongresie Naf­towym w Tokio, w maju 1975 r., W.D. Sza- szin, radziecki minister przemysłu naftowego. Stwierdził on, że chociaż na naszej planecie istnieją pokaźne zasoby ropy i gazu ziemnego, to jednak te nieocenione dary natury będą po­trzebne jeszcze wielu przyszłym pokoleniom i tó nie tylko jako paliwo, lecz —- i to głów­nie — jako surowiec chemiczny do produkcji istotnych życiowo artykułów konsumpcyjnych.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.