PRZEMIANOWANE BUDŻETY DAWNYCH RESORTÓW

Niektóre z części określonych nazwami działów administracji rzą­dowej są przemianowanymi budżetami dawnych resortów. Tak jest np. w przypadku części budżetowej „Obrona narodowa”, odpowiadającej dokładnie dawnemu budżetowi Ministerstwa Obrony Narodowej, czy z częścią budżetową „Zdrowie” (dawne Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, noszące obecnie nazwę Ministerstwo Zdrowia). Ponieważ jed­nak obowiązuje zasada, iż „dla poszczególnych działów administracji rzą­dowej oraz urzędów nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów ustala się odpowiednio odrębne części budżetu , w innych przypadkach budżet jednego resortu trzeba „pokroić” na kilka części działowych, co oczywiście zawsze w pewnym stopniu jest zabiegiem sztucznym. 

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.