REWOLUCJA NAUKOWO-TECHNICZNA A PROBLEM ENERGII

Bez przesady można po­wiedzieć, że dalszy rozwój świata wyznaczają zasoby energii. Jeżeli ludzkość chce iść na­przód, musi przede wszystkim rozwiązać pro­blem zapewnienia dostatku podstawowych, tradycyjnych źródeł energii. Jednocześnie rze­czą konieczną jest znalezienie źródeł nowych przez zwiększenie wysiłku badawczego. Eks­ploatacja tych nowych źródeł pozwoli następ­nie zmniejszać udział paliw kopalnych — zwłaszcza ropy — w całkowitej produkcji energii. Jedynie w ten sposób można będzie zaoszczędzić ropę na zastosowania bardziej ce­lowe, czyli głównie na jej przerób chemiczny. Jest to niezbędne, ponieważ świat bardzo szyb­ko zbliża się do sytuacji, w której rzeczywi­stością może się stać niedobór ropy, a nawet jej zupełny brak.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.