ROPA NAFTOWA

Ropa naftowa — czarna tajemnicza substancja wypływająca z ziemi — była znana od dawna. Ogień Prometeusza, ognie wszelkich magów średniowiecznych, wszystkie one zawierały tę samą mieszaninę węglowodorów, której zna­czenie uświadomiła sobie ludzkość dopiero na początku XX w. w związku z rozwojem mo­toryzacji. Minęło jednak jeszcze prawie 75 lat, zanim przeciętny obywatel kraju rozwiniętego pod względem przemysłowym zaczął pojmo­wać, że ropa naftowa to energia elektryczna ciepło i transport, że ropa jest „krwią”, bez której słabnie tętno życia gospodarczego, wy­buchają kryzysy ekonomiczne i polityczne, upadają rządy, gwałtownie spada poziom ży­cia rosną wydatki, stają fabryki i zwiększa się bezrobocie.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.