SPORZĄDZANIE SPRAWOZDAŃ

Sprawozdania sporządzane są na formularzach określonych przez Mini­stra Finansów i w terminach określonych również przez Ministra Finansów. Zapewnia to jednolitość formy sprawozdań, a przez to — możliwość spo­rządzania zbiorczych zestawień w skali całego sektora samorządowego i ca­łego sektora finansów publicznych. Prawną podstawę systemu sprawozdawczości stanowią obecnie dwa rozporządzenia Ministra Finansów:rozporządzenie Ministra Finansów z 27 czerwca 2006 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej,rozporządzenie Ministra Finansów z 26 czerwca 2006 r. w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie opera­cji finansowych.Rozporządzenia te określają wzory i terminy sporządzania poszczegól­nych sprawozdań, jednostki zobowiązane do ich sporządzania oraz odbior­ców sprawozdań. Zawierają też szczegółowe instrukcje dotyczące sporzą­dzania i uzgadniania poszczególnych rubryk formularzy sprawozdań.

 

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.