ŚWIATOWE ZAPOTRZEBOWANIE

Dostateczna ilość energii jest obecnie jednym z ważniejszych warunków rozwoju ekonomicz­nego w każdym kraju. Żaden z krajów prze­mysłowo rozwiniętych ani rozwijających się nie był dotychczas poważnie zagrożony jej brakiem. Jednak rezerwy energetyczne naszej planety są ograniczone. Wskutek stałego i szybkiego rozwoju przemysłu, mimo eksplo­zji demograficznej, zużycie energii w przeli­czeniu na jednego mieszkańca Ziemi stale się zwiększa. Światowe zużycie energii w ciągu 20 lat rosło w przybliżeniu o 5% rocznie . Wzrost ten wskazuje, że co 14 lat następuje podwojenie zużycia. W 1970 r. zużycie energii wyrażone w ekwiwalencie ropy wyniosło 5260 min t. Na rok 1980 przewidywano zu­życie 8650 min t .

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.