ZASADY FUNKCJONOWANIA PROGRAMÓW WIELOLETNICH

Obowiązująca do 2005 r. ustawa o finansach publicznych przewidywała dwa tryby ustanawiania programów wieloletnich — w drodze ustawowej albo przez Radę Ministrów. Rada Ministrów mogła przy tym stanowić tylko takie programy wieloletnie, których łączny koszt nie przekraczał 100 min złotych.Wprowadzenie w 1998 r. do ustawy o finansach publicznych instytucji programu wieloletniego uznano (przynajmniej w deklaracjach rządowych) za przełom w gospodarce budżetowej, pozwalający na odejście od sztywne­go schematu rocznych budżetów i dających możliwość długookresowego planowania finansowego. Ustawowe zasady funkcjonowania programów wieloletnich — zarówno te, które zapisano w ustawie o finansach publicz­nych z 1998 r., jak i te, które obowiązują od roku 2006, nie dają jednak po­wodów do satysfakcji. W regulacjach dotyczących programów wieloletnich zabrakło bowiem dwóch podstawowych postanowień, bez których trudno mówić o planowaniu wieloletnim.

 

Cześć! Jestem Tomasz i pracuje jako księgowy. Prowadzenie bloga to moje hobby. Dużo czytam o księgowości i biznesie bo to niezbędne w mojej pracy, na blogu umieszczam dla Was w skrócie najciekawsze informacje.
Zapraszam do śledzenia mojego bloga, jeśli masz jakieś problemy czy niejasne informacje to skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz, a postaram się Ci pomóc!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.